Найближчі 10 днів для України стануть напруженими: Степанов про захворюваність COVID

Категорії Коронавірус, Максим Степанов, МОЗ, Про Україну, Україна

Глава Міністерства охорони здоров’я Максим Степанов допускає, що напружена ситуація з коронавірусом у країні буде спостерігатися ще не менше 10 днів. Після 15 квітня рівень захворюваності може стабілізуватися.

Про це він розповів в інтерв’ю виданню “Обозреватель”.
Однак стабілізуватися рівень захворюваності може лише за умови дотримання карантину.

“Навіть якщо з 15 квітня епідемія припиниться, і ми побачимо зменшення захворюваності особливо в “червоних” регіонах, – це не означає, що все пройшло. Попереду великодні і травневі свята, тому будемо просити громадян повністю уникати масових скупчень. Тому що потім знову отримаємо спалаху коронавірусної хвороби”, – заявив Степанов.

Однак у Міністерстві охорони здоров’я зараз виключають ймовірність введення локдауну для всієї країни.

“Ми не бачимо необхідності у введенні загальнонаціонального карантину. У нас є адаптивний карантин, коли посилення обмежень відбувається на території конкретного регіону в залежності від епідситуації там”, – зазначив Степанов.

Він підкреслив, що введення “червоного” рівня відбувається абсолютно прозоро.

“Є чіткі критерії за рівнем, динамікою госпіталізацій, тестуванням і виявленням випадків. Якщо хоча б два з них перевищують норму протягом трьох днів поспіль, область переходить на червоний рівень”, – сказав міністр.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я оновило показники регіонів по коронавірусу. У 21 з 25 регіонів перевищений епідеміологічний поріг COVID-19.

Так, в Україні за вчора виявили 10 179 нових випадків коронавірусу. Найбільше заражень у Харківській, Львівській і Дніпропетровській областях.

https://www.rbc.ua/