Обіцяного три роки чекають… КБ “Луч” за власні кошти розробляє ударний БПЛА “Сокіл-300”: Не дочекавшись обіцяного бюрократами держзамовлення

Категорії безпілотний літальний апарат “Сокіл-300, КБ "Луч", Про Україну, Україна

Офіційна презентація проекту першого українського ударного безпілотного апарату відбулася 6 листопада 2020 року. Прес-служба ДК “Укроборонпром” повідомила, що ДККБ “Луч” продовжує розробку вітчизняного ударно-розвідувального БпАК, передають Патріоти України.
“Інвестувати у нові розробки можуть собі дозволити практично дві категорії підприємств. Перша – фінансово успішні підприємства державного ОПК, як-от Київське конструкторське бюро “Луч”, що за власні обігові кошти розробляє розвідувально-ударний безпілотний літальний апарат “Сокіл-300″, – повідомила прес-служба Концерну на своїй офіційній сторінці Facebook.

За задумом розробників комплекс призначений для ведення розвідки та завдаванні ударів високоточним керованим озброєнням на оперативній та тактичній глибині противника. Такий безпілотник буде здатний нести до чотирьох керованих ракет РК-2П з дальністю дії до 10 км з загальною масою корисного навантаження до 300 кг.

Радіус дії апарата з радіозв’язком – від 150 до 300 км (з ретранслятором), а максимальна дальність польоту, в залежності від типу встановленого двигуна, може становити від 1 до 3,3 тисячі кілометрів при тривалості польоту від 3 до 26 годин.
Оптична прицільна станція наведення від “Ізюмський приладобудівний завод””Сокіл-300” має бути оснащений сучасною гіростабілізованою оптичною станцією наведення ОПСН від ДП “Ізюмський приладобудівний завод”, малогабаритною бортовою радіолокаційною станцією та радаром з синтезованою апертурою (SAR) від приватної компанії “Радіонікс”.

Варто додати, що дещо пізніше, заступник міністра оборони України Олександр Миронюк зазначив, що хоть “Сокіл-300” має перспективу, але в готовому вигляді він “буде не сьогодні чи завтра і не найближчі 2-3 роки”, а рішення про державне фінансування дослідно-конструкторської роботи буде прийматися лише після “визначення місця цієї техніки чи озброєння у бойовому порядку”.

Патріоти України