Звинувачується кіт. В Острозі 4-місячний малюк став жертвою домашнього улюбленця: подробиці трагедії

Категорії домашній кіт, Про Україну, Рівненщина, смерть малюка, Україна

Поліція Рівненській області повідомила про результати судово-медичної експертизи тіла хлопчика, якого, як передбачалося, випадково задушив домашній кіт. Спочатку відомості по даному факту внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за пунктом 2 частини 2 статті 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство малолітньої дитини з відміткою “нещасний випадок”).

“Згідно лікарському свідченням, смерть дитини настала внаслідок механічної асфіксії шляхом закриття дихальних шляхів домашнім тваринам”, – повідомили в прес-службі рівненської поліції.

Трагедія, що трапилася в Острозі, жахлива відразу ж з кількох причин – і тим, що загинув чотиримісячна дитина, і що сталося це в благополучній родині, збіглося зі святковою датою календаря, і що винен в цьому домашній улюбленець. Навряд чи таку ситуацію могли припускати батьки малюка, та й у громадськості виникають сумніви в реальності події.

Коту в колясці з малюком було тепло …
Між тим, це не єдиний подібний епізод. Деякі люди навіть не зрозуміли, що в новинах йдеться про свіжому випадку, адже трохи більше року тому у Вінницькій області відбувалося щось подібне.

Там на початку грудня 2019 року в селі Скитка молода мама виставила візок з 9-місячної Сашком у дворі свого приватного будинку, а сама зайнялася домашніми справами. Коли ж вийшла провідати доньку і заглянула в коляску, то звідти вистрибнув домашній кіт, який ліг спати прямо на обличчі дитини. Дівчинка в цей момент вже не дихала. Рятувати дитину почала сільська фельдшерка, приїхала також швидка допомога. Медики більше півгодини проводили реанімаційні заходи, але врятувати дитину так і не змогли.
У поліції відкрили кримінальне провадження, але перевіряли тільки одну версію – нещасний випадок. Тоді теж дехто дивувався, що дитина могла задихнутися, якщо на особу лягла кішка. Нібито, відчувши брак повітря, дівчинка почала б перевертатися. Але ті, хто тримав вдома кішок, знають, що часом і дорослим людям не вдається зігнати тварину з насидженого місця. А якщо дівчинка була тепло одягнена і закутана, то у неї просто не було можливості повернутися зі спини на бік. Та й врятувало б це її? Коти ж завжди намагаються прилаштуватися в теплому містечку, і люблять спати у господарів не тільки в ногах, на животі або під рукою, але і на шиї, і біля голови.

https://telegraf.com.ua/