Прессекретар Петер Стано: Євросоюз підтримує санкції США проти Коломойського

Категорії ЄС, Ігор Коломойський, Про Україну, санкції, Україна

Про це заявив прессекретар Петер Стано, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на DW. Він також наголосив на важливості розслідування шахрайства в “Приватбанку”.

“ЄС підтримує рішення Сполучених Штатів ввести заборону на в’їзд для пана Коломойського за значні корупційні діяння під час його роботи як високопосадовця в українській владі”, – зазначив Стано.

Представник ЄС наголосив на важливості координації зі США політики в питаннях, де є спільні інтереси. За словами Стано, під час останніх контактів між президентом США Джо Байденом і головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн, а також за участю держсекретаря США Ентоні Блінкена в засіданні Ради ЄС із закордонних справ у лютому “ЄС і США підкреслили важливість тісної координації наших відповідних політик і заходів, зокрема по Східній Європі”. При цьому Стано вказав на те, що в санкційних режимах Євросоюзу, що мають відношення до України, немає “критерію, що дозволяє накладати санкції на осіб, відповідальних за корупцію”.

Нагадаємо, 5 березня держсекретар США Ентоні Блінкен наклав санкції на “олігарха і колишнього українського чиновника” Ігоря Коломойського, а також його дружину, дочку і сина. Блінкен пояснив, що має на увазі діяльність Коломойського в 2014-2015 роках на посаді голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації. За словами держсекретаря, олігарх використовував в ті часи свою владу і політичний вплив “для особистої вигоди”. Обмеження при цьому лише одне – заборона на в’їзд в США.

https://uazmi.org/