Гуманітарну допомогу ООН жителям Донбасу заблокували окупанти на КПВВ “Щастя”

Категорії гуманітарна допомога, окупанти, ООН, Про Україну, Україна

Управління координації гуманітарних питань ООН не змогло доставити 11 вантажних автомобілів гуманітарною допомогою, призначеною громадянам України, що перебувають на тимчасово окупованих територіях. Вантажівки заблокували на КПВВ “Щастя”.

Про це повідомляє Українська делегація для участі Тристоронній контактної групи в Telegram-каналі.

Як зазнається в повідомленні, о 09:40 26 лютого транспортні засоби з гуманітарним вантажем з представниками Управління верховного комісара ООН у справах біженців UNHCR (УВКБ ООН) (загалом 11 вантажних автомобілів) прибули на КПВВ “Щастя”.

Однак о 13:50 російська сторона надала інформацію, згідно з якою вона відмовила в отриманні гуманітарного вантажу.

Представниками ООН прийнято рішення про відправлення транспортних засобів до м. Сєвєродонецьк.

Слід зазначити, що основа цього вантажу – гігієнічні набори для шкіл та закладів охорони здоров’я, отримання яких має особливе значення в умовах короновірусної епідемії.

Українська сторона направила відповідні ноти до СММ ОБСЄ та має намір поставити це питання на обговорення під час наступного засідання ТКГ, яке очікується 3 березня, зазначається в повідмленні.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський вніс зміни до складу української делегації для участі у Тристоронній контактної групи з мирного врегулювання на Донбасі.

Раніше глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук заявив, що Україна готова продовжувати консультації в рамках ТКГ, але тільки у випадку, якщо вони будуть мати дієвий практичний сенс.

https://news.rbc.ua/