Айсберг більше за Київ відколовся в Антарктиді

Категорії айсберг, Антарктида, Про Україну, Україна

В Антарктиді від шельфового льодовика Бранта відколовся величезний айсберг, площа якого становить 1270 квадратних кілометрів, а товщина – 150 метрів.

Про це пише The Guardian.
Розміри крижини настільки великі, що перевищують площі багатьох європейських столиць, в тому числі і Києва, з його площею 847,66 квадратних кілометрів.

Розлам стався трохи більше ніж за 20 км від британської дослідницької станції “Галлей”, на якій, на щастя, нікого в цей час не було.

Річ у тім, що британська антарктична служба (BAS) зараз виконує функції на базі в обмеженому обсязі через побоювання, що айсберг може неминуче відколотися – раніше в цьому місяці зняли на відео великі тріщини на льодовику Бранта
Великі тріщини в льодах цій частині Антарктиди були вперше виявлені 10 років тому, і відтоді BAS веде моніторинг даного району на випадок події, що таки відбулася 26 лютого, коли айсберг почав свою “подорож”.

“Хоча відкол великих частин шельфових льодовиків Антарктики – абсолютно нормальна частина їх процесів, великі відколи, подібні до того, який був виявлений на шельфовому льодовику Бранта у п’ятницю, залишаються досить рідкісними та захоплюючими”, – сказав експерт з дистанційного зондування, гляціолог і професор геології в Університеті Суонсі в Уельсі Адріан Лакман.

Він також додав, що оскільки за останні 5 років в системі шельфового льодовика Брант активно розвивалися 3 довгих розломи, вчені очікували, що “станеться щось вражаюче”.

https://www.rbc.ua/