Новим послом України в США стала екс-міністр фінансів Маркарова: що про неї відомо

Категорії Зеленський, посол в США Оксана Маркарова, Про Україну, Україна

Президент України призначив Оксану Макарову, колишнього міністра фінансів при Кабміні Володимира Гройсмана, надзвичайним і повноважним послом України в США.

Про це йдеться у відповідному указі.
Під час представлення і вітання Макарової на новій посаді, Зеленський окреслив головні напрямки її майбутньої діяльності. А саме:

Налагодження діалогу з Конгресом США для зміцнення двопартійної підтримки України;
Залучення США для врегулювання військового конфлікту на Донбасі і деокупацію Криму, що виникли на тлі російської агресії проти України;
Посилення санкцій США проти Росії, зокрема щодо будівництва газопроводу «Північний потік – 2»;
Підтримка США в питанні прийняття рішення НАТО про надання Україні ПДЧ
Хто така Оксана Макарова
З 1998 по 1999 і з 2001 по 2003 роки обіймала посади Радника з економічної політики і менеджера із зовнішніх і корпоративних зв’язків в американському фонді прямих інвестицій Western NIS Enterprise Fund (тепер в управлінні Horizon Capital), а в 2000 році в Сполучених штатах проходила практику у Світовому банку.

З 2015 року Оксана Маркарова перейшла в державний сектор економіки. З березня 2015 по квітень 2016 року обіймала посаду заступника міністра-керівника апарату Міністерства фінансів України. 29 квітня 2016 року була призначена на посаду першого заступника Міністра фінансів України. 8 червня 2018 року, в зв’язку зі звільненням Олександра Данилюка, була призначена виконуючою обов’язки міністра фінансів України розпорядженням прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

22 листопада 2018 року затверджена на посаді міністр фінансів України, за її призначення у Верховній Раді України проголосував 242 депутата (при необхідних 225). Зберегла свою посаду в уряді Олексія Гончарука. 4 березня 2020 року постановою Верховної Ради була звільнена разом з більшою частиною Кабінету Міністрів України.

https://telegraf.com.ua/