В УКРАЇНІ ЙДЕ РІЗКЕ ПОТЕПЛІННЯ – УТОЧНЕНИЙ прогнозами синоптиків

У другій половині лютого очікуються і сильні морози, і стрімке потепління. Потужні снігопади поступляться місцем поривчастим вітрам. Кардинальний перелом в погоді очікується в 20-х числах місяця, але на ранню весну розраховувати не доводиться: потепління буде повільним, але вірним.

Детальніше в тому, якої погоди слід очікувати до кінця зими, розбирався OBOZREVATEL.

Синоптик Українського гідрометцентру Роман Мурмило розповів OBOZREVATEL, що як мінімум до 22 лютого не варто очікувати плюсових температур, але потужні снігопади вже практично припинилися. «Протягом 12 лютого опади будуть слабшати, період найбільш інтенсивних опадів вже позаду», – сказав він. Синоптик уточнив: сніг не припиниться повністю, але потужних снігопадів, які ми спостерігали останнім часом, вже не буде.

«Потім циклон поступово піде за межі території України на північний схід, але якийсь час в більшості областей ще будуть зберігатися пориви вітру», – спрогнозував Мурмило.

Що стосується морозів, то 14-15 лютого вони трохи ослабнуть, «температура підвищиться, але незначно». Однак уже через день очікується нове похолодання і посилення морозів, яке триватиме аж до 20-х чисел місяця.

У нічні години температура знову буде наближатися до позначки -20 градусів і в деяких північних регіонах буде навіть перетинати її. На заході і півдні країни буде на кілька градусів тепліше.

Як розповів синоптик, на сьогоднішній день сніговий покрив, який утворився в Карпатах, більше не буде наростати. Але висновки про небезпеку сходження лавин у горах Укргідрометцентр зробить пізніше, коли будуть проведені необхідні виміри.

Завідуюча відділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазінова розповіла OBOZREVATEL, що істотне швидке потепління в Україні почнеться вже з 20-х чисел лютого.

«Друга половина лютого буде абсолютно протилежною тому, що ми бачимо зараз. Різко, дуже швидко підвищиться температура повітря після 20 числа. Приблизно як сталося в січні: було -20, потім +7 градусів. Але, тим не менше, зима закінчиться в свої терміни », – повідомила вона.

У цьому контексті синоптик зауважила, що ознаки потепління можна помітити вже зараз. Наприклад, сніг, який засипав Україну в ці дні, «не дуже мокрий, він розсипчастий». Це вказує на те, що «немає холодних процесів», – пояснила вона.

Як розповіла експерт, важливий температурний показник – досягнення середньодобової температури 0 градусів, «нестійкий нуль» – «в цей раз прийде на тиждень раніше, числа 20-го». За її словами, на швидкі зміни вказують практично «стихійні процеси» – постійні зміни теплих і холодних періодів.

Мартазінова пояснила, що після періоду потепління, який почнеться орієнтовно 20 лютого, знову буде похолодання. «Але вже не таке сильне, вже не буде снігу. Будемо виходити на весняний процес ».

За прогнозами Мартазінової, весна в Україні очікується пізньої, але вона прийде в свої звичайні терміни. «Весна не буде бурхливою, вона буде затяжною», – зауважила синоптик.

За її словами, 1 березня ще можна буде назвати весняним днем. «Март взагалі не покаже високих температур. У цьому місяці не очікується великих перепадів тепла і холоду. День у день температура буде підвищуватися дуже повільно », – попередила вона.