Нагріли руки на 2 млн: Закарпатські митники створили схему нелегального розмитненні авто (ФОТО)

Організував злочинну схему 31-річний власник двох приватних підприємств, залучивши директора однієї із фірм та восьмеро працівників митного поста «Хуст».

Як повідомляють в Управлінні стратегічних розслідувань в Закарпатській області, зловмисники створили цілу схему, за якою директор фірми виготовляв дублікати товаро-транспортних накладних та техпаспортів транспортних засобів, вносив неправдиві відомості в документи під час митного оформлення.

В свою чергу працівники митного поста «Хуст» ігнорували фальсифіковані документи й оформлювали імпорт легкових та вантажних, мінімізуючи обов’язкові платежі.

Такі дії давали підставу зменшувати розмір митних платежів. У такій «співпраці» зловмисники завдали державі понад 2 млн грн збитків

Також у п’ятницю, 5 лютого, оперативники провели санкціоновані обшуки за місцем розташування митного поста «Хуст», в офісах двох приватних товариств та у помешканнях фігурантів.

Наразі вісьмом працівникам митниці було повідомлено про підозри за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

“Щодо організатора схеми та керівника фірми – їхнім діям буде надана правова оцінка одразу після завершення всіх необхідних для цього слідчих та процесуальних дій”, — додають в Управлінні стратегічних розслідувань в Закарпатській області.