УВАГА! Чому короновіру в Україні прогресує? Де міф, а де правда. Так приглушують бунтарські настрої в країні!

Якщо на початку липня в Україні на день фіксували по 600-800 нових випадків COVID-19, то наприкінці місяця ці цифри становлять 1000 і більше.

Чому коронавірус йде вгору і що буде далі, розповідає ВВС News Україна.

Цього тижня був черговий пік – 1197 випадків на добу.

Понад 1100 випадків ми вже мали наприкінці червня, але після цього кількість нових хворих знову скотилася вниз – до 800 чи навіть 500 нових хворих на добу.

Коронавірус в Україні то відступає, то знову набирає обертів.

карантинАВТОР ФОТО,UNIAN
На кінець липня в Україні зафіксували вже майже 70 тисяч випадків COVID-19 (з них понад 2,5 тисячі виявили лише за один останній тиждень липня).

При цьому в середньому в Україні виявляють близько 35% хворих, розповідав в інтерв’ю ВВС News Україна головний санітарний лікар Віктор Ляшко. Це означає, що понад 200 тисяч українців могли захворіти на коронавірусну хворобу.

Найбільше хворих на 100 тис. населення цього тижня зареєстрували у Чернівецькій, Рівненській та Закарпатській областях.

Одночасно з черговим піком кількості нових випадків COVID-19, в Україні зросла і кількість госпіталізацій, кажуть у МОЗ.

Причини чиновники вбачають у легковажній поведінці українців.

Які б заходи не вживав уряд, вони не матимуть ефекту, якщо люди ігноруватимуть рекомендації МОЗ, заявив нещодавно на брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Йдеться про маски у громадських місцях, соціальну дистанцію та використання антисептиків.

Щодо ситуації на заході України, особливо в селах, Максим Степанов нарікає на богослужіння: люди збираються у храмах і там інфікуються. За його словами, такі результати показали епідеміологічні розслідування.

Також поширенню хвороби сприяють поїздки в громадському транспорті та подорожі українців на відпочинок.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко не виключає, що Україна може стати другою Італією, якщо українці і далі не будуть дотримуватися карантину. Однак новий великий спалах, на його думку, варто чекати вже після літа, коли з’являться інші грипоподібні захворювання.

Буде гірше?
Восени до коронавірусу додасться ще грип, риновірусна інфекція, і тоді ситуація буде гіршою, прогнозує і Андрій Александрін, голова національної експертної групи з інфекційного контролю.

Він критикує і дії влади, які вважає недостатніми, і дії українців, які не дотримуються карантину.

“Чому нас так трясе – то більше тисячі, то менше? Бо в Україні не застосовують жодні кроки з запровадження заходів інфекційної безпеки. Ми нічого не робимо: пропустили літо, початок карантину. Не створили жодних умов – транспорт переповнений, люди не носять маски. А як їх можна носити у спеку? У транспорті не працюють кондиціонери”, – говорить експерт.

Люди не вірять владі і не будуть дотримуватися карантину, вважає Андрій Александрін. Експерт вважає, що друга хвиля коронавірусу в Україні ще попереду і прогнозує її з листопада.

За 4 місяці в Україні поліція склала майже 20 тис. адмінпротоколів за порушення карантину. Правоохоронці вже зібрали штрафів на 7,7 млн грн.

В Україні зараз діє режим адаптивного карантину, який поки що продовжили до 31 серпня.