Сотні росгвардійців перекидають у напрямку Білорусі.

“Частина цих вантажівок ідентичні транспорту ОМОНу Росгвардії (у побуті – “автозаки”), який зазвичай присутній на масових заходах у Санкт-Петербурзі. Ще один, мабуть, також належить Росгвардії, хоча на фотографіях у Санкт-Петербурзі його знайти не вдалося. Примітно, що на машинах відсутнє будь-яке маркування (червона смуга з написом “Росгвардія”, синя смуга з написом “Поліція”, напис “ОМОН”, емблеми), а також номерні знаки.

Читайте: НАТО відкидає звинувачення Лукашенка в нарощуванні сил на кордоні з Білоруссю

Сотні росгвардійців перекидають у напрямку Білорусі, – очевидці 01
В описі до відео сказано, що вони були зняті в Ленінградській області, а техніка рухається від Санкт-Петербурга на Лугу. Нам вдалося підтвердити цю інформацію геолокацією. Місце зйомки розташовується більш ніж за 400 кілометрів від кордону з Білоруссю, у бік якої рухається техніка на відео. Тому не можна бути впевненими, що це свідчить про відправку особового складу Росгвардії в Білорусь”, – йдеться в повідомленні.

Пізніше розслідувачі зібрали кілька публікацій ЗМІ, що підтверджують оприлюднену інформацію.

“За його словами, загалом назустріч йому проїхали близько 30-40 вантажівок і кілька військових позашляховиків. Штатна місткість одного “автозаку” – близько 20 осіб. Таким чином, лише з Петербурга може їхати щонайменше 600 бійців (для порівняння, загальна чисельність всього білоруського ОМОНу – 1500 осіб)”, – зазначають розслідувачі.

Іншу колону, яка рухалася в напрямку до Білорусі з боку Москви, помітили читачі “Медузи” і колега журналіста Василя Максимова. Також відео оприлюднив користувач YouTube Ігор Хорошев.