Українці можуть залишитися без зарплат: грошей на всіх просто не вистачить. уже попередили

Багато українців очікують підвищення розміру заробітної плати. Влада робить все, щоб встигнути провести підвищення до початку виборів. Однак це ще не гарантує, що простий працівник зможе отримати такий розмір заробітної плати. Український досвід та реалії показують, що співробітникам з приватного сектора економіки прийдеться дуже важко. Але і бюджетною сферою теж “не все гладко”. Деякі експерти всерйоз побоюються, що підвищені зарплати можуть скасувати, як тільки пройдуть вибори.

Про це пише “UBR”.

Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру, вважає, що після підвищення мінімальних виплат влада може піти на поправку.

Нагадаємо, що на Банковій днями зробили заяву, що вже з 1 вересня 2020 року влада має намір збільшити розмір мінімальної заробітної плати до 5 000 гривень. Зараз цей розмір становить 4 700 гривень.

В Офісі Президента стверджують, що відповідний законопроект Володимир Зеленський вже подав для розгляду до Верховної Ради.
Однак, Олександр Охрименко, розповів, що деякі фахівці вже взялися передбачати наслідки від таких дій.

Зокрема, Олександр Охрименко не виключає, що влада вирішить зробити необґрунтовану емісію грошей і запустять друкарський верстат.

При цьому Олександр Охріменко розглядає ще один варіант. На думку експерта влади можуть трохи згодом знову знизити розмір заробітної плати.

Олександр Охріменко визнає, що ще немає даних по бюджету на майбутній 2021 рік. Однак експерт вважає, що такий розмір мінімальної заробітної плати створить дуже серйозну навантаження на бюджет в розмірі 60-80 мільярдів гривень.

Олександр Охріменко пояснює простий розрахунок влади. Підвищена заробітна допоможе заручитися підтримкою бюджетників. А це величезний обсяг в загальній масі тих, хто проголосував, практично кілька мільйонів голосів.

Чи понесуть свої витрати і приватний бізнесмени середньої і великої руки. Адже зростання мінімальної заробітної плати – автоматично спричиняє збільшення податкового навантаження.

Все це лише підштовхне бізнес ховати свої доходи у тіньовий сектор економіки.
Раніше Hyser писав, що влада України має намір ввести новий вид податок для автомобілістів.