Розмова Зеленського з Путіним, обвал курсу і серйозний витік даних – головне за ніч

Так, долар почне новий робочий тиждень з потужного падіння в -0,122. Євро також кинеться вниз, хоча і не так сильно: – 0,012 грн.

Курс валют в Україні 27 липня від НБУ виглядає наступним чином:

100 доларів 2775,59 грн;
100 євро — 3222,46 грн.

В РНБО відбулася серйозна витік даних

На сервісі Cloudflare, який надає мережеві послуги по приховуванню справжніх IP-адрес для пом’якшення DDoS-атак, стався витік даних, що несе загрозу для безпеки державних і приватних ресурсів.

Про це повідомляє Національний координаційний центр кібербезпеки при РНБО.

“Фахівці Національного координаційного центру кібербезпеки при Раді національної безпеки і оборони України виявили в DarkNet опублікований перелік з майже 3 мільйонів сайтів, що використовують сервіс Cloudflare для захисту від DDoS та ряду інших кібератак. Опублікований перелік містить реальні IP-адреси сайтів, що створює загрози спрямованих на них атак. Зокрема, серед таких адрес 45 записів з доменом “gov.ua” і більше 6500 домену “ua”, зокрема, ресурси, що належать об’єктів критичної інфраструктури”, – йдеться в повідомленні на сайті РНБО.

Інформація про частини ресурсів є застарілою, проте інша частина залишається актуальною.

Координаційного центру повідомив про загрозу основним суб’єктам кібербезпеки. Спільно здійснюється оповіщення власників всіх ресурсів, IP-адреси яких були скомпрометовані внаслідок витоку.

Власникам скомпрометованих ресурсів рекомендується, по можливості, оперативно змінити IP-адреси розміщення веб-ресурсів та посилити моніторинг кібератак на зазначені ресурси.

Зеленський провів телефонні переговори з Путіним, термінове заяву ОП: «Обговорили деталі…»

У ході бесіди було порушено питання Донбасу.

А саме: тема розмінування, розведення сил і відкриття нових контрольних пунктів в’їзду-виїзду, діяльність моніторингової місії ОБСЄ і доступ до українським полоненим представників Червоного хреста.

Крім того, було піднято питання звірячої розправи над дитиною кримського татарина Руслана Сулейманова.