Заберуть на півроку: в Україні готують новий вид військової служби. Кого будуть призивати

Вже з осені в Україні можуть ввести новий вид військової служби.

На даний момент впровадження нововведення для резервістів знаходиться під питанням, так як всі зміни поки утримуються в законопроекті.

Зміни в законодавстві в першу чергу торкнуться резервістів. Особливість служби буде полягати в тому, що людину можуть закликати просто так, навіть без оголошення мобілізації.

Рішення про призов буде приймати безпосередньо Верховний головнокомандувач ЗСУ. Інформація про даному законопроекті з’явилася на сторінці Офісу президента України.

Так, у законопроекті прописано цілий ряд соціальних гарантій, які будуть поширюватися і на резервістів. На даний момент ці соціальні гарантії діють тільки для людей, які були мобілізовані.

Крім основних питань щодо призову, в законі також хочуть трохи поліпшити питання, які стосуються формування особового складу. Для цих цілей буде створена автоматизована система «Оберіг» в яку внесуть всіх військовозобов’язаних і резервістів.

Дана ініціатива була запропонована в Міністерстві оборони, після чого Володимир Зеленський обговорив її з представниками Ради резервістів ВСУ.

В даному документі також йдеться про те, щоб переформатувати військкомати в так звані територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Подібний перехід ще більше наблизить українську армію до європейських стандартів.