Половина багатств світу знаходиться в руках 26 осіб – генсек ООН

Стан 26 найбагатших жителів Землі еквівалентно доходам половини населення планети. Через такого рівня фінансового розшарування в світі виникає економічна нестабільність, корупція, фінансові кризи, зростання злочинності.

Про це заявив генсек ООН Антоніу Гутерріш в своїй промові, приуроченій до річниці від дня народження колишнього президента ПАР Нельсона Мандели, передає РБК.

Так, більше 70% людей живуть в умовах зростаючої нерівності. Єдиним критерієм нерівності Гутерріш назвав різницю в рівні фінансового добробуту.

Якість життя ж, за його словами, залежить від статі, етнічного походження, раси, наявності інвалідності та інших аспектів.

“Життя мільйонів людей на планеті багато в чому визначається факторами, що виникають безпосередньо в момент їх народження”, – сказав він.

У своїй промові генсек ООН згадав, що в період з 1980 по 2016 рік на 1% найбагатших людей світу припадало 27% загального сукупного зростання доходів.

До цього ми приводили слова Гутерріша про те, що світу загрожує надзвичайна ситуація з дефіцитом продовольства через пандемію коронавируса. Це лихо позначиться на сотнях мільйонів дітей і дорослих і матиме довгострокові наслідки.