Поліція просить “дихнути в трубочку”: 3 найбільш безпечних відповіді

Огляд на стан сп’яніння – неприємна, а іноді навіть принизлива процедура, яку поліцейські пропонують пройти з приводу і без приводу. Нерідко в таку ситуацію потрапляють навіть непитущі водії. Але як показує практика, дивитися на людину в формі чесними очима і говорити «Так я взагалі не п’ю!» марно. Такою поведінкою водій лише показує свою розгубленість, добровільно віддаючи ініціативу патрульному, пише автоінструктор.

Якщо ж відразу продемонструвати свою юридичну грамотність, неприємної процедури можна взагалі уникнути. Це дозволить вийти з ситуації, зберігши гідність, і не переживати потім через це інциденту. Давайте розберемося, що потрібно відповідати патрульному, який пропонує «подути в трубочку».

Які ознаки сп’яніння у мене присутні?

Поліцейський має право наполягати на огляді лише за умови, що у водія присутня хоча б одна з ознак сп’яніння. Це може бути погана координація рухів, порушення мови, специфічний запах з рота і інші характерні ознаки.

Ставлячи питання, водій демонструє правову грамотність, на яку патрульний не розраховував. Швидше за все, він не стане наполягати, спробує згладити незручну ситуацію кількома черговими питаннями і побажає щасливої ​​дороги.

Прошу залучити двох понятих, пред’явити ліцензію на пристрій і продемонструвати цілісність пломби

Поліцейські звикають, що правила порушують всі навколо, а закон завжди на їхньому боці. Тому вони нехтують формальностями і не особливо прагнуть їх дотримуватися. Однак водій може зажадати дотримання всіх формальностей, оскільки це право йому гарантують закони. Морочитися з цим патрульний стане, тільки якщо у водія дійсно присутня хоча б одна ознака сп’яніння. В інших же випадках він вважатиме за краще не втрачати часу і знайти кого-то не настільки юридично підкованого.

Користуватися приладом відмовляюся, згоден лише на медичний огляд

Поліцейський при наявності реального підозри на сп’яніння зобов’язаний забезпечити огляд, однак він не може змусити водія скористатися конкретним приладом. Тому краще віддати перевагу обстеження в медичному закладі, оскільки це надійніше і безпечніше. Звичайно, дана процедура може відняти у водія 2-3 години часу, але в більшості випадків патрульний відразу відмовляється. Якщо явних ознак сп’яніння немає, для нього це теж безглузда втрата часу. Право відмовитися “дути в трубочку” є у кожного водія.