Поліції дозволять зупиняти автомобілі без пояснення причин

Верховна Рада готова розширити повноваження поліцейських, які зможуть зупиняти транспортні засоби на дорогах без пояснення точної і об’єктивної причини. Водіїв зупинятимуть з метою профілактики або ж перевірки наявності документів.

Розширення повноважень поліцейських на дорогах закріплено в тексті законопроекту №2695, який парламентарії вже прийняли в першому читанні, повідомляє Дорожній адвокат.

І якщо раніше поліція, відповідно до закону №35 «Про національну поліції», мала право зупинити водія на дорозі виключно в разі порушення правил дорожнього руху, то тепер поліцейські не зобов’язані будуть називати причину зупинки.

Незабаром на сайті Нацполіціі опублікують спеціальний акт, яким керуватимуться правоохоронці в процесі зупинки автомобілів. Передбачається, що водіїв без підстав перевірятимуть на стан алкогольного або наркотичного сп’яніння.

Зупинивши автомобіль, співробітник поліції може перевірити документи водія і сам транспортний засіб. У разі можливої ​​необхідності знаходиться за кермом громадянина очікує штраф.

Раніше в МВС анонсували нові заходи, спрямовані проти водіїв, які систематично порушують правила дорожнього руху. Штрафи за порушення ПДР зростуть, а таких осіб будуть позбавляти водійських прав.