Закарпатцям на замітку: стали відомі всі деталі по правилам в’їзду до Угорщини

З 00.00 год. 15 липня 2020 р. змінено правила в’їзду на територію Угорщини. Про нові правила в’їзду до Угорщини повідомили в Генеральному консульстві Угорщини в м. Ужгород.

Раніше Mukachevo.net розповідало про нещодавню заяву угорського уряду, в якій сусіди зазначили про плани розділити країни на 3 групи, відповідно до поширення у них коронавірусу, а саме зеленої, жовтої та червоної.

Згідно Урядового розпорядження Україна опинилася в “червоній” групі.

Відтак, громадяни Угорщини, які повертаються з України на кордоні проходять обов’язкове медичне обстеження:

– якщо встановлено підозру на інфікованість – обов’язкова обсервація;
– якщо немає підозри на інфікованість – обов’язкова домашня самоізоляція

Громадянам України в’їзд в Угорщину заборонено за винятком особливих правил: транзит, негативний тест на SARS-CoV-2, при отриманні дозволу на в’їзд, поїздки в “30-кілометрову зону”, учасникам міжнародних вантажних перевезень, працівникам аграрної галузі, військовим конвоям, керівникам великих міжнародних філій / інвесторів оборотного капіталу, спортсменам та спортивним спеціалістам.
TРАНЗИТ:
З метою транзиту іноземний громадянин може в’їхати на територію Угорщини, якщо при в’їзді може достовірно довести / підтвердити, що буде допущений до країни призначення. У кожному конкретному випадку прикордонним органом перевіряється дійсний характер подорожі, відповідність умовам в’їзду в шенгенську зону та стан здоров’я пасажирів. Відповідний орган (поліція, епідеміологічна служба) у межах своїх повноважень та компетенції може відмовити у в’їзді чи у транзиті будь-кому, таке рішення оскарженню не підлягає.

Транзитне пересування територією Угорщини можливе протягом до 24 год. виключно транзитними коридорами, визначеними угорською поліцією:
http://www.police.hu/hu/hirek-es-informaciok/hatarinfo. (До прикладу: якщо до цього часу було достатньо пред’явити платне бронювання проживання у Хорватії, Австрії, але наразі органи цих країн вимагають при в’їзді наявність негативного тесту на COVID, то угорський прикордонник також проситиме пред’явити тест на COVID та бронювання оплаченого житла для осіб, які транзитом подорожують до Хорватії, Австрії).

У разі транзиту літаком завжди заздалегідь зв’яжіться з авіаперевізником щодо умов, за яких дозволяють посадку на рейс. (На основі відгуків встановлено, що авіакомпанії суворіші за прикордонну поліцію Угорщини, оскільки – якщо пасажиру не дозволяється в’їхати до пункту призначення або транзитної країни після посадки – авіакомпанія повинна відшкодовувати додаткові витрати пасажира).

Негативний тест на SARS-CoV-2:
Якщо у подорожуючого є 2 негативні коронавірусні тести / сертифікати, видані офіційною / акредитованою медичною установою країни походження угорською або англійською мовами зроблених протягом 5 днів, але як мінімум з розривом у 48 годин між тестами, особа може бути звільнена від 14-денного карантину. При в’їзді таке рішення приймає епідеміологічний орган!
Це правило не застосовується щодо іноземних громадян, які прибувають із «країн червоної зони», для них в’їзд в Угорщину заборонено!

ЗАЯВКА НА ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ (MELTANOYSSAGI KERELEM):
Окрему заяву на отримання дозволу в’їзд та застосування індивідуальних правил поведінки можна подати до Угорської поліції. Заявки подаються в електронному вигляді угорською або англійською мовами: http://www.police.hu/…/meltanyossagi-kerelem-magyarorszagra…

При отриманні дозволу на в’їзд на підставі поданої в заяві поважної причини під час в’їзду особа має пройти перевірку стану здоров’я: при виявленні ознак захворювання особі буде відмовлено у в’їзді, якщо ознак захворювання не буде виявлено, то особа направляється на обсервацію, або самоізоляцію.

30 KM / 24 ГОДИНИ:
Громадяни сусідніх з Угорщиною країн, визначених Міністром зовнішньої економіки та закордонних справ, можуть вільно в’їжджати до Угорщини на термін до 24 годин на глибину не більше 30 км від кордону.

При поверненні перевіряється дотримання цих вимог, тому у разі порушення правил встановлюється штраф, сума може сягати до 100 000 HUF, але також може бути встановлено заборону на в’їзд або перебування! Просимо дотримуватись правил!

До таких країн належать всі сусідні з Угорщиною країни (Розпорядження МЗС Угорщини 11/2020. (VII. 13.), Україна також!

Учасники міжнародних вантажних перевезень:
Обмеження на в’їзд / пересування територією Угорщини не стосуються учасників міжнародних вантажних перевезень (водії, машиністи, моряки, і т.п..)

Працівники аграрної галузі:
До с/г працівників та їх роботодавців застосовуються правила, викладені у § 13 Урядового розпорядження, застосовуються до громадян сусідніх з Угорщиною країн.

Військові конвої:
Застосовуються окремі правила, викладені у § 10 Урядового розпорядження.

Керівники великих міжнародних філій / інвесторів оборотного капіталу:
Спеціальні правила для делегатів із країн, визначені окремим розпорядженням міністра внутрішніх справ, викладено в § 11 Урядового розпорядження. Наразі всі країни жовтої зони. (Урядове розпорядження 23/2020. (VII. 12.)

Спортсмени та спортивні спеціалісти:
Для участі у міжнародних спортивних заходах в Угорщині, за запрошенням відповідної національної спортивної асоціації, при наявності дозволу на участь у змаганнях, за необхідності при наявності негативного тесту на SARS-CoV-2 (2 шт. / 5 днів / 48 годин / EN-HU) учасники змагань (спортсмени) та оргагізатори.