Екстрено: Створили вакцину від коронавируса. Цього чекав весь світ

В Ізраїльському інституті біодосліджень заявили, що створили і провели успішні доклінічні випробування вакцини VSV-ΔG-spike, вакцини від коронавируса. Інформація про це міститься на сервері bioRxiv.

Свій продукт фахівці вважають безпечною і ефективною проти SARS-CoV-2.

Біотехнологи відзначають, що їх вакцина складається з генномодифікованого вірусу везикулярного стоматиту Індіана (VSV): він здатний кодувати білок-шип (S-білок) з поверхні коронавируса SARS-CoV-2, і цим викликає імунну реакцію організму.

Відомо, що VSV – РНК-вірус із сімейства Rhabdovirida (саме до нього ставиться вірус сказу), що інфікує коней, лам, великої рогатої худоби і свиней. Найчастіше захворювання проходить без лікування. Здатний викликати у людей інфекцію схожу на грип.

VSV застосовували як вакцина платформу проти Ебола, ВІЛ та геморагічної лихоманки Крим-Конго.

Тепер в ньому замінили в ньому «ген», який блокує шип-білок VSV-G, на ген S-білка SARS-CoV-2. Отриманим продуктом через місяць прищепили золотистих хом’ячків. Там, куди його гарували, не було запалення, тварини набирали вагу і виглядали абсолютно здоровими

Вакцинація відбувалася як внутрішньом’язово, так і підшкірно, в концентраціях від 10 000 до 1 млрд бляшкообразующіх одиниць. Різниці не виявлено. Фахівці вирішили зупинитися на дозі 1 млн БОЮ. (БОЮ, найменшу кількість вірусу, здатне викликати утворення колонії патогена).

Таким чином однією вакцинації вистачило, щоб «привести до швидкої і потужної індукції нейтралізують антитіл проти коронавируса». Пізніше вчені спробували заразити хом’ячків справжнім SARS-CoV-2 через ніс в концентраціях від 50 000 до 5 млн БОЮ, але хвороба не розвивалася.