Пенсії в Україні: що зміниться з 1 липня

Пенсії в Україні підвищаться вже з 1 липня. Це станеться у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму до 2118 гривень, до якого прив’язані всі інші виплати. Зокрема, мінімальна пенсія українських громадян менш ніж через місяць підвищиться на 57 гривень і становитиме 1769 гривень.

Українці, які досягли пенсійного віку, але не напрацювали досить стажу для отримання пенсії отримують так звану соціальну пенсію. Її розмір з липня складе 1712 гривень. Підвищення торкнеться і тих пенсіонерів, у кого є «зайвий» стаж – понад 35 років у чоловіків, і понад 30 років у жінок. Вони отримають 1% надбавки від мінімальної пенсії за кожен додатковий рік роботи. Якщо зараз ця сума становить 16,38 гривні, то з 1 липня очікується мінімальне підвищення до 17,12 гривні, передає today.ua.

У травні пенсії українським громадянам підвищили в середньому на 11%. Мінімальна надбавка склала 100 гривень, але є і ті пенсіонери, хто отримав і 1000 гривень. Індексація пенсій залежала від коефіцієнта заробітної плати і від коефіцієнта накопиченого стажу.

В Україні розмір пенсії більше залежить від розміру отримуваної зарплати, а не від кількості стажу. Навіть якщо українець пропрацював довгий час, але при цьому отримував невелику заробітну плату, його пенсія не буде високою.