У ВООЗ назвали головні заходи з боротьби з COVID-19

Генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейесус

Агресивні заходи з пошуку, ізоляції, тестування, лікування та відстеження контактів допоможуть країнам уникнути великих втрат.

Генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейесус закликав країни до агресивних заходів у боротьбі з коронавірусом. Про це він заявив на брифінгу в Женеві 25 березня.

Гебрейесус підкреслив, що заходів з самоізоляції громадян недостатньо, щоб перемогти COVID-19. При цьому такі кроки дозволяють зняти тиск з системи охорони здоров’я.

“Самі по собі ці заходи не приведуть до припинення пандемії. Агресивні заходи з пошуку, ізоляції, тестування, лікування та відстеження є не тільки кращим і швидким виходом з екстремальних соціальних та економічних обмежень, але і кращим способом їх запобігання”, − зазначив глава ВООЗ.

За його словами, понад 150 країн світу досі мають менше 100 випадків зараження.

“Якщо вони почнуть такі ж агресивні заходи зараз, ці держави мають шанси запобігти поширення вірусу і уникнути більш жорстких соціальних і економічних втрат, які є в інших країнах”, − зазначив Гебрейесус.

“More than 150 countries & territories still have fewer than 100 cases.
By taking the same aggressive actions now, these countries have the chance to prevent community transmission & avoid some of the more severe social & economic costs seen in other countries”-@DrTedros #COVID19

— World Health Organization (WHO) (@WHO) March 25, 2020

Зокрема, в країнах Африки на південь від Сахари досі налічується трохи більше 1400 випадків нового коронавіруса.

Гендиректор ВООЗ впевнений, що якщо ці держави негайно почнуть агресивні заходи щодо стримування захворювання, а також будуть тестувати і виявляти контакти, вони можуть зупинити поширення COVID-19.

Раніше міністр охорони здоров’я України Ілля Ємець заявив, що кількість смертей від коронавіруса в Україні може бути катастрофічним і закликав до рішучих дій.

За останніми даними університету Джона Хопкінса, загальна кількість хворих у світі перевищила 430 тисяч осіб, понад 20 тисяч хворих померли.