У США повідомили про смерть екс-агента ФБР, дані про якому обіцяли $20 млн

Рекламний щит недалеко від іранського кордону в Афганістані, що обіцяє винагороду за інформацію про Роберта Левінсоні

Роберт Левінсон, зниклий в 2007 році, вважається загиблим в Ірані. Як з’ясували ЗМІ, він співпрацював з ЦРУ.

Колишній співробітник ФБР Роберт Левінсон, зниклий в Ірані в 2007 році, вважається загиблим. Про це в середу, 25 березня, повідомив телеканал CNN з посиланням на сім’ю Левінсона.

“Нещодавно ми отримали інформацію від офіційних осіб США, яка привела їх і нас до висновку, що наш чудовий чоловік і батько помер, перебуваючи під вартою в Ірані. Ми не знаємо, коли і як він помер, тільки те, що це було до пандемії COVID-19”, − йдеться в заяві близьких зниклого.

На брифінгу в Білому домі президента США Дональда Трампа попросили підтвердити інформацію, що надійшла від сім’ї Левінсона.

“Родині повідомили про це, як я розумію. Вони (влада Ірану − ред.) не говорили нам, що він помер, але багато хто думає, що саме так і йде справа”, − вказав президент.

“Він тривалий час хворів, у нього були серйозні проблеми зі здоров’ям − ред.) до того, як його затримали або захопили силою”, − додав Трамп.

Радник з національної безпеки Роберт о’брайен заявив, що Іран повинен надати повний звіт про те, що сталося з Левинсоном.

Влада Ірану продовжують стверджувати, що не знають про місцезнаходження Левінсона і заперечують його перебування під вартою на території країни.

Нагадаємо, Левінсон зник під час поїздки в Іран в березні 2007 року. В останній раз його бачили на острові Кіш.

Спочатку Вашингтон стверджував, що чоловік прибув до Ірану з приватною діловою поїздкою. Проте агентство Associated Press у 2013 році з’ясувало, що Левінсон перебував в Ірані за завданням ЦРУ.

У минулому Левінсон працював у ФБР і займався кримінальними справами. За офіційною версією, онн звільнився з ФБР в 1998 році.

Після відходу у відставку якийсь час працював приватним детективом, але з червня 2006 року почав співпрацювати з ЦРУ, добуваючи за дорученням відомства інформацію в різних країнах.

У листопаді 2019 року влада США пообіцяла виплатити до 20 мільйонів доларів в якості винагороди за інформацію, яка допоможе встановити місцезнаходження Левінсона.