Трамп повідомив про смерть екс-агента ФБР, дані про якому обіцяли $20 млн

Рекламний щит недалеко від іранського кордону в Афганістані, що обіцяє винагороду за інформацію про Роберта Левінсоні

Роберт Левінсон, який пропав у 2007 році, вважається загиблим в Ірані. Як з’ясували ЗМІ, він співпрацював з ЦРУ.

Колишній співробітник ФБР Роберт Левінсон, зниклий в Ірані в 2007 році, вважається загиблим. Про це в середу, 25 березня, заявив президент США Дональд Трамп на брифінгу в Білому домі.

За інформацію про місцезнаходження Левінсона американські власті обіцяли 20 мільйонів доларів.

Трампа попросили підтвердити інформацію, що надійшла від сім’ї Левінсона, про те, що влада прийшли до висновку про смерть колишнього співробітника американських спецслужб під вартою в Ірані.

“Родині повідомили про це, як я розумію. Вони (влада Ірану − ред.) не говорили нам, що він помер, але багато хто думає, що саме так і йде справа”, − вказав президент.

“Він тривалий час хворів, у нього були серйозні проблеми зі здоров’ям − ред.) до того, як його затримали або захопили силою”, − додав Трамп.

Нагадаємо, Левінсон зник під час поїздки в Іран в березні 2007 року. В останній раз його бачили на острові Кіш.

Спочатку Вашингтон стверджував, що чоловік прибув до Ірану з приватною діловою поїздкою. Проте агентство Associated Press у 2013 році з’ясувало, що Левінсон перебував в Ірані за завданням ЦРУ.

У минулому Левінсон працював у ФБР і займався кримінальними справами. За офіційною версією, онн звільнився з ФБР в 1998 році.

Після відходу у відставку якийсь час працював приватним детективом, але з червня 2006 року почав співпрацювати з ЦРУ, добуваючи за дорученням відомства інформацію в різних країнах.

У листопаді 2019 року влада США пообіцяла виплатити до 20 мільйонів доларів в якості винагороди за інформацію, яка допоможе встановити місцезнаходження Левінсона.