Сі Цзіньпін назвав необхідні антикризові заходи

Китайський лідер закликав найбільші економіки світу до спільних заходів для подолання кризи.

Країни Великої двадцятки повинні скасувати податкові мита, усунути бар’єри, а також забезпечити вільний товарообмін для сприяння глобальній економіці в умовах пандемії коронавіруса. Про це він заявив у четвер, 26 березня, голова КНР Сі Цзіньпін в ході екстреного саміту G20, повідомляє Центральне телебачення Китаю.

“Члени Групи двадцяти повинні прийняти спільні заходи, скасувати податкові мита, усунути бар’єри, забезпечити вільний обіг товарів, послати потужний сигнал, щоб підняти бойовий дух світової економіки”, – сказав китайський лідер.

Пекін закликає країни G20 вжити заходів для збереження глобальних виробничих ланцюжків і готовий внести свій внесок в роботу по стабілізації світової економіки.

“Епідемія завдала серйозного удару по глобального виробництва і попиту. Всі країни повинні разом проводити макрополітику для того, щоб створити імпульс і припинити уповільнення світової економіки”, – підкреслив глава КНР.

“Необхідно вести ефективну фіскальну та монетарну політику, посилити контроль і узгодженість у фінансовій сфері і спільно захистити стабільність глобальних виробничих ланцюжків… для забезпечення стабільності глобальних ланцюжків постачань, Китай буде докладати ще більше зусиль для постачання на міжнародний ринок лікарської сировини, предметів першої необхідності, протиепідемічних засобів та інших товарів”, – заявив Сі Цзіньпін.

Голова КНР також вказав на те, що “Китай буде неухильно розширювати відкритість, спрощувати доступ на китайський ринок, оптимізувати ділове середовище, нарощувати імпорт, іноземні інвестиції та сприяти стабільності світової економіки”.

Також Китай готовий співпрацювати в розробці вакцини від коронавіруса і виробництві ліків, а також надавати допомогу державам, де стався спалах захворювання.

“Вірус не має меж, епідемія є нашим спільним ворогом. Всі країни повинні працювати рука об руку, щоб створити міцну захисну онлайн-мережу. Китайська сторона вже створила відкритий для всіх країн онлайн-центр з даними про профілактиці та контролі над коронавірусом, про боротьбу із захворюванням”, – додав глава КНР.

Як повідомлялося, за підсумками саміту країн G20 прийняли рішення вкласти 5 трильйонів доларів у світову економіку для подолання наслідків пандемії коронавіруса.