Ізраїль готується до повної блокади країни

Прем’єр-міністра Ізраїлю Біньямін Нетаньяху

Якщо вже прийняті обмеження не призведуть до скорочення числа заражень COVID-19, влада вживе рішучих заходів.

Прем’єр-міністра Ізраїлю Біньямін Нетаньяху в середу, 25 березня, заявив, що влада готова ввести повну блокаду країни для запобігання поширення коронавіруса. Про це повідомила газета The Jerusalem Post.

“Кроки, які ми зробили в Ізраїлі, робляться по всьому світу, проте їх недостатньо, так як число пацієнтів подвоюється кожні три дні. Через два тижні у нас можуть бути вже тисячі хворих, багато з яких будуть перебувати на грані смерті. Тому якщо ми не побачимо негайного поліпшення цієї тенденції, у нас не залишиться іншого вибору, крім як ввести повну блокаду, за винятком забезпечення нагальних потреб, таких як продукти харчування і ліки”, − підкреслив Нетаньяху.

За його словами, це питання кількох днів та всі необхідні приготування − як логістичні, так і юридичні − вже ведуться.

Раніше в середу уряд Ізраїлю затвердив посилення карантину на сім днів.

Зокрема, ізраїльтяни зобов’язані не відходити більше ніж на 100 метрів від свого місця проживання, таксі заборонено перевозити більше одного пасажира, виключені зборів у приміщеннях та спортивні заняття.

Їздити на особистому транспорті можна у кількості не більше двох осіб і тільки в супермаркет за продуктами чи в аптеку, для отримання медичного обслуговування, а також на дозволену роботу.

За останніми даними, в Ізраїлі виявили 2369 інфікованих, з них п’ятеро померли, стан 39 оцінюється як важкий, 64 людини одужали.

Нагадаємо, з 12 березня в Ізраїлі почав діяти двотижневий карантин для прибулих в країну. А 19 березня Нетаньяху підписав кілька указів, які вводять обмеження на пересування громадян країни з-за поширення коронавіруса.