G20 прийняла заяву про боротьбу з пандемією

Сьогодні відбувся перший в історії віртуальний саміт лідерів G20, на якому обговорили питання подолання наслідків пандемії коронавіруса.

Країни “Великої двадцятки” за підсумками першого в історії віртуального саміту в четвер, 26 березня, прийняли рішення вкласти 5 трильйонів доларів у світову економіку для подолання наслідків пандемії коронавіруса. Про це йдеться в підсумковій заяві.

“В даний час ми вживаємо термінові і рішучі заходи для підтримки наших економік. Ми направляємо більше $5 трлн у світову економіку в рамках цільової фіскальної політики, економічних заходів і гарантій щодо протидії соціальним, економічним і фінансовим наслідків пандемії”, – йдеться в заяві.

Зазначається, що країни G20 будуть виступати єдиним фронтом у боротьбі проти пандмеиии коронавіруса”, головними пріоритетами стануть “порятунок життів людей, захист їхніх доходів і робочих місць, збереження фінансової стабільності”.

Зокрема, Всесвітньої організації охорони здоров’я виділять кошти для боротьби з поширенням коронавіруса. Також будуть розширені повноваження організації.

“Ми закликаємо всі країни, міжнародні організації, приватний сектор, благодійні організації і приватні особи внести внесок у ці зусилля”, – йдеться в заяві.

“G20 мають намір робити все необхідне, щоб подолати пандемію спільно з ВООЗ, МВФ, групою Світового Банку, ООН та іншими міжнародними організаціями”, – йдеться в заяві.

Лідери “двадцятки” також виступили за координовані дії щодо підтримки вільної, передбачуваною стабільної міжнародної торгівлі в умовах пандемії.

“Ми віддані продовженню спільної роботи для полегшення міжнародної торгівлі і таких координованих дій, при яких буде избегаться непотрібне втручання в питання міжнародних повідомлень та торгівлі… Ми підтверджуємо нашу мету забезпечити вільні, чесні, недискримінаційні, прозорі, передбачувані і стабільні умови для торгівлі та інвестицій і зберегти наші ринки відкритими”, – підкреслюється в комюніке.

“Ми також просимо Міжнародну організацію праці і Організацію економічного співробітництва і розвитку стежити за впливом цієї пандемії на зайнятість”, – підкреслюється в документі.

Зазначимо, за пандемії коронавіруса і обвалу цін на нафту світова економіка втратила трильйони доларів і ситуація продовжує погіршуватися. Нинішнє становище в світі вже визнали більш важким, ніж під час кризи в 2008 році.