Чи повернуться заробітчани в Украіну?

Варшава , спецкор МІА Пресінформ повідомляє: Без українських працівників економіка Польщі, яка через епідемію коронавірусу зазнає серйозних збитків, може ще більше сповільнитися. Польські аналітики твердять, що невдовзі роботодавці змагатимуться за робочі руки з України. Згідно з їхніми даними, наразі переважна більшість українських заробітчан, які працюють на польських підприємствах, вирішила не повертатися додому. Ті ж, які хочуть перечекати складні часи удома, в Україну повернуться 20 березня чотирма спецпотягами «Укрзалізниці».
Спецкор МІА Пресінформ відвідав Варшавський автовокзал «Варшава Західна». Нині у цьому головному транспортному вузлі української трудової міграції в Польщі можна зустріти не більше від трьох десятків громадян України. Здебільшого це люди середнього віку. Через карантин поляки на цьому донедавна багатолюдному вокзалі майже не з’являються.
Українські заробітчани кажуть, що пік повернень на батьківщину минув кілька днів тому. Ті, які сьогодні сидять із валізками на польських вокзалах, переважно мандрують на нові місця роботи. Епідемія коронавірусу захитала польським ринком праці, та попит на робочі руки з України є.