США та Іран були близькі до війни − Зариф

Глава МЗС Ірану Джавад Зариф

Вашингтон страждає від наслідків помилкових уявлень про Тегерані, що може викликати катастрофу, підкреслив глава іранського МЗС.

Після вбивства американцями генерала Касема Сулеймані США і Іран були дуже близькі до початку війни. Про це заявив іранський міністр закордонних справ Мохаммад Джавад Зариф, повідомила телекомпанія NBC 14 лютого.

“Ми були дуже близькі до війни, тому що Сполучені Штати ініціювали акт агресії проти Ірану і зробили це, прошу вибачення, боягузливо. Вони не могли протистояти Сулеймані на полі бою, тому вони завдали удару під покровом ночі, застосувавши безпілотник, запущений з автомобіля, призначеного для виконання місії по встановленню світу”, − зазначив Зариф в інтерв’ю.

За його словами, Іран дуже виважено відреагував на дії США, завдавши удару по військовій базі.

“Ми хотіли продемонструвати Сполученим Штатам, що Іран не можна загнобить і дії проти Ірану будуть мати наслідки. Я вважаю, що адміністрація США страждає від наслідків помилкових уявлень і дезінформації про Ірані. Я вважаю, що це може викликати катастрофу”, − підкреслив міністр.

Нагадаємо, на початку січня США провели операцію в районі аеропорту Багдада, в результаті якої загинув іранський генерал Касем Сулеймані.

У відповідь на дії Вашингтона Тегеран наніс ракетний удар по двох баз в Іраку, які використовували американські військові.