Джон Керрі розкритикував політику Трампа

Екс-держсекретар США Джон Керрі

Екс-держсекретар США назвав брехнею слова американського лідера про те, що зобов’язання за Паризьким угоди по клімату непосильні для країни.

Колишній держсекретар США Джон Керрі в інтерв’ю DW, даному їм у п’ятницю, 14 лютого, у Мюнхені на полях щорічній конференції з безпеки, різко розкритикував політику президента США Дональда Трампа, заявивши, що той не виправдовує покладеної на нього відповідальності.

“З його вини розвалюється НАТО, він образив Ангелу Меркель та інших європейських лідерів і відштовхнув від себе інших (світових політиків − ред.), − заявив Керрі. − У той же час він схвально відгукується про президента Путіна і Орбане в Угорщині. Це просто неприпустимо”.

Політика Трампа в області захисту навколишнього середовища стала одним з головних об’єктів критики Керрі.

На думку 75-річного політика, який представляє Демократичну партію, президент США міг би вжити цілий ряд кроків, спрямованих на захист навколишнього середовища, наприклад скликати екстрену зустріч країн G20 для обговорення проблеми кліматичних змін.

“Цього не сталося. І я задаюся питанням: чому? Це дуже розчаровує”, − резюмує Керрі.

Як зазначив політик, слова Трампа про те, що виконання зобов’язань за Паризьким угоди по клімату стало б для США непосильним навантаженням, є брехнею.

“Це зовсім не непосильне навантаження для Америки. Виходити (з Паризького угоди по клімату − ред.) нечесно по відношенню до Америки і всього світу”, − заявив колишній госекретарь США, додавши, що вважає дії Трампа безвідповідальними.

Джон Керрі особисто брав участь у переговорах щодо підписання США Паризького угоди по клімату. У свою чергу Дональд Трамп, ставши президентом країни, заявив у 2017 році, що має намір відмовитися від зобов’язань Вашингтона щодо цього документу.

На думку Кері, своєю політикою Трамп “посилає неправильні сигнали” молоді.

“Ми бачимо 16 – і 17-річних молодих людей, які кажуть: “Ведіть себе, як дорослі. Ви несете відповідальність!” “Для молодого покоління це велике розчарування. Нинішні керівники не здатні керувати”, − підкреслив він.

Серед іншого, у розмові з DW Керрі висловив свою думку про триваючу війну в Афганістані.

За його словами, він пишається зусиллями багатьох країн в цьому регіоні, але світові потрібен мир. Керрі сподівається на укладення домовленості з бойовиками радикального руху