Посол Німеччини розповіла про підготовку нормандської зустрічі в Берліні

Німеччина інтенсивно працює над підготовкою нормандської зустрічі в Берліні

Німецька сторона веде активну підготовку нормандського саміту, хоча передумов для його проведення ще немає, вважає посол.

Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен заявила, що Німеччина інтенсивно працює над підготовкою нормандського саміту в Берліні, незважаючи на те, що передумов для його проведення поки що немає. Про це вона сказала в інтерв’ю Громадскому у п’ятницю, 14 лютого.

“Є різні оцінки цього саміту зараз, але мені здається, що підсумкова декларація саміту – це нібито орієнтир для всіх сторін сьогодні, і в цьому напрямку вони працюють. Особливо мої колеги в Німеччині. Вони готують наступну зустріч, яка має відбутися у квітні. Вони дійсно інтенсивно працюють над тим, щоб наступна зустріч була успішною”, – сказала Фельдгузен.

Посол також зазначила, що поки не створені передумови для проведення нормандської зустрічі, адже в Берліні її учасники повинні говорити про політичну складову Мінських домовленостей.

“Але це може змінитися. Ми щодня працюємо, щоб був результат і був прогрес. Можна передбачити, що буде у квітні”, – резюмувала посол.

Нагадаємо, що раніше Зеленський і Путін обговорили нову зустріч. Президенти України та Росії також обговорили питання обміну утримуваними особами і реалізацію досягнутих домовленостей.

Також повідомлялося, що у МЗС сумніваються в нормандської зустрічі в квітні. МЗС заявив, що на даний момент не бачить підготовки до можливого проведення нової зустрічі у нормандському форматі.