У Конгресі США готують нові санкції проти Туреччини

Санкції підтримала більшість демократів і республіканців. У разі затвердження, Трамп не зможе скасувати нові санкції.

Більшість членів Палати представників Конгресу США у вівторок, 29 жовтня проголосували за пакет санкцій проти Туреччини через агресії в Сирії. У разі остаточного затвердження, Трамп скасувати їх не зможе, повідомляє The Hill.

“Палата представників у вівторок без особливих складнощів схвалила санкції проти Туреччини у зв’язку з її настанням проти курдських сил на півночі Сирії. Законодавча ініціатива прийнята з результатом 403 голоси проти 16”, – йдеться в повідомленні.

Документ підтримали 176 республіканців, і лише 15 однопартійців Трампа виступили проти.

Як зазначає видання, це показало “рідкісний двопартійний протест” проти політики Трампа – і водночас глибокий розкол між позицією Конгресу і країною – союзником по НАТО.

Прийняття санкцій сталося після того, як глава Білого дому спочатку ввів обмеження проти Анкари, а наступного тижня скасував їх.

Тепер документ повинен пройти процедуру затвердження в Сенаті. Республіканці у верхній палаті Конгресу неодноразово критикували Трампа за виведення військ з Сирії та зрада курдів. Однак лідер республіканської більшості в Сенаті Мітч Макконелл закликав не поспішати з голосуванням за санкції проти Туреччини.

Якщо підтримка Сенатом законодавчої ініціативи перевищить дві третини голосів, як це сталося в Палаті представників, президент не зможе накласти вето на проголосований проект закону.

Раніше повідомлялося, що курди звинувачує Туреччину в продовженні бойових дій.