У Кенії помер найвідоміший африканський слон

Багато людей дізналися про слона завдяки його участі в документальних фільмах Бі-бі-сі.

Найвідоміший африканський саванний слон і володар одних з найбільших бивнів на ім’я Метт помер у Кенії у віці 52 років. Як повідомила газета Nairobi News, смерть тварини настала з природних причин, його тіло знайшли під час об’їзду співробітники одного з загонів по боротьбі з браконьєрами і повідомили в Управління дикої природи Кенії.

Слон був зростом більше трьох метрів і масою понад 6 тонн. У 2002 році йому прикріпили супутниковий датчик, щоб відстежувати пересування і вчасно дізнаватися про небезпеку.

За все життя Метт подолав набагато більшу відстань, ніж будь-який інший кенійський слон, якого національна природоохоронна організація Save the Elephants забезпечила датчиком спостереження. Він нерідко віддалявся від національного парку Міру на десятки кілометрів, відвідуючи сусідні три парку, в тому числі Самбуру.

Багато людей дізналися про слона завдяки його участі в документальних фільмах Бі-бі-сі, які розповідають про життя кенійської фауни, – “Таємне життя слонів”, “Це дикі звірі”, “Епічні подорожі в природі”.

У 2017 році засновник Save the Elephants Иэйн Даглас-Нэмилтон зобразив сцену двобою Метта з іншим самцем, коли настільки захопився відбувалися, що не помітив, як опинився в гущавині сутички і ледь зміг врятуватися.

Раніше повідомлялося, що в Таїланді загинули шість слонів, намагаючись врятувати слоненяти. Причиною нещастя стало падіння слоненя в прірву біля водоспаду.

У Зімбабве з-за голоду загинули 55 слонів