Свідок розмови Трампа з Зеленським розповів про вирізка в стенограмі

Олександр Віндман розповів про купюрах в стенограмі розмови Трампа і Зеленського

Співробітник Білого дому 11 годин в закритому режимі давав свідчення Конгресу щодо розмови президентів США та України.

Ключові слова і вирази в опублікованій Білим домом стенограмі липневого телефонної розмови президента США Дональда Трампа з його українським колегою Володимиром Зеленським були пропущені. Такі свідчення дав у вівторок, 29 жовтня трьом комітетам нижньої палати Конгресу США співробітник Ради національної безпеки (РНБ) адміністрації президента США і головний експерт Білого дому з питань України Олександр Віндман, повідомляє The New York Times.

За оцінкою газети, Віндман в закритому режимі відповідав на питання членів комітету у закордонних справах, спецкомітету з розвідки та комітету з нагляду та урядової реформи Палати представників протягом 11 годин. Співробітник РНБ і кадровий військовий розповів, що приховують значки в стенограмі, покликані позначати недоговорені лідерами двох країн фрази.

Наприклад, наскільки пам’ятає Віндман, зі стенограми пропало згадка Зеленським назви газової компанії Burisma, до правління якої в 2014 році увійшов син колишнього віце-президента США Хантер Байден. У документі опущені неодноразові згадки Трампом запису виступу, в якому Джозеф Байден рекомендував звільнити Віктора Шокіна з посади генерального прокурора України.

Співробітник РНБ показав, що йому було доручено внести уточнення в друковану копію аудіозапису розмови лідерів двох країн. Віндман передав виконану роботу своєму безпосередньому начальникові. У стенограмі, опублікованій пізніше Білим домом, частина поправок були збережені, а частина не були враховані.

Видання нагадує про те, що американська сторона відтворювала розмова Трампа і Зеленського за записами стенографістів, що були зроблені на слух, і за допомогою програмного забезпечення, призначеного для розпізнавання голосу індивіда. Ця програма часто не фіксує імена та технічні терміни.

Раніше повідомлялося, що свідок, який був присутній при розмові двох президентів, дасть свідчення в Конгресі.

Нагадаємо, демократи запустили процедуру імпічменту Трампа через скандал навколо його розмови з президентом України.

Як стверджують опоненти американського лідера, він під час дзвінка намагався вплинути на Зеленського з метою почати розслідування діяльності в Україні сина екс-віце-президента Джо Байдена в обмін на надання фінансової і військової допомоги Києву.