США підтримують вступ Північній Македонії в НАТО

У США підтримують вступ Північній Македонії в НАТО

Невдале рішення Європейської Ради про початок переговорів про вступ до ЄС не змінює позиції США.

Сполучені Штати Америки підтвердили свою підтримку Північної Македонії на шляху європейської та євроатлантичної інтеграцій. З такою заявою виступила міністр оборони Північної Македонії Радмила Шекеринская на зустрічі з заступником помічника держсекретаря США у справах Європи і Євразії Метью Палмером, що прибув з робочим візитом в Скоп’є.

“Ратифікація протоколу в Сенаті конгресу США і візит держсекретаря Помпео є яскравим свідченням стратегічного партнерства та підтримки Північної Македонії з боку США. Невдале рішення Європейської Ради про початок переговорів про вступ до ЄС не змінює нашої позиції: ми продовжимо працювати над досягненням наших стратегічних цілей – членства в Європейському союзі і НАТО”, – зазначила Шекеринская.

22 жовтня Сенат конгресу США схвалив протокол про приєднання Північної Македонії до НАТО. 91 сенатор проголосував “за”, двоє виступили проти.

Нагадаємо, 6 лютого в Брюсселі був підписаний протокол про вступ Північній Македонії в НАТО. Після ратифікації документа всіма 29 членами альянсу країна буде визнана тридцятим членом цієї організації.