Представники трьох релігій підписали декларацію

Евтаназія і самогубство при лікарському сприяння є помилковими з точки зору моралі і релігії і повинні бути заборонені.

У Ватикані представники монотеїстичних авраамічних релігій (загальне найменування для іудаїзму, християнства та ісламу, – ред.) підписали спільну декларацію про кінець життя. Про це інформує Радіо Ватикану.

Зазначається, що ідея розробки цього документа належить співголові ізраїльського Національної ради з біоетики рабину Авраамові Штейнбергу, який запропонував її Татові Франциску. Святіший Отець підтримав рабина і доручив Папської академії захисту життя на чолі з архієпископом Вінченцо Пальей координувати роботу спільної релігійної групи, створеної для написання декларації.

“Евтаназія і самогубство при лікарському сприяння є помилковими з точки зору моралі і релігії і повинні бути заборонені без винятку. Жоден медичний працівник не повинен примушуватися або піддаватися тиску з метою прямого чи непрямого участі в добровільній і навмисної смерті пацієнта”, – йдеться в документі.

Лікарі і суспільство, наголошується в декларації, повинні поважати “бажання вмираючого пацієнта продовжити і зберегти своє життя, нехай навіть на короткий період часу”, використовуючи відповідні методи лікування.

У зв’язку з цим, свідчить документ, “питання, що стосуються тривалості та сенсу людського життя, не повинні входити до компетенції медичного персоналу, який несе відповідальність за забезпечення найкращого догляду та максимальної допомоги хворим”.

Монотеїстичні авраамические релігії виступають проти будь-яких форм евтаназії і самогубства при лікарському сприяння, оскільки це повністю суперечить “цінність людського життя” і абсолютно неприпустимим з моральної та релігійної точок зору. Всім вмираючим повинна бути гарантована релігійна допомога, підкреслюється в документі.

Нагадаємо, що раніше в Австралії вперше застосували закон про евтаназію.

Також повідомлялося, що в Мехіко легалізували марихуану і дозволили евтаназію.