Посольства Ізраїлю закрилися в усьому світі: названа причина

Зараз в Ізраїлі діє перехідний уряд, і воно в односторонньому порядку намагається змінити умови роботи МЗС.

Посольства і консульства Ізраїлю в усіх країнах змушені були закритися через передачу частини повноважень міністра закордонних справ чолі уряду Біньяміна Нетаньяху, заявив екс-радник міністра внутрішньої безпеки Ізраїлю, колишній ізраїльський консул у Москві Алекс Векслер, пише Lenta.ru.

За його словами, зараз в Ізраїлі діє перехідний уряд, і воно в односторонньому порядку намагається змінити умови роботи МЗС.

«Крім того, вже рік не затверджено бюджет міністерства, та фінансування відбувається по одній дванадцятій частці бюджету минулого року, що, звичайно, не відповідає сьогоднішньому бюджету», — додав колишній дипломат.

Векслер зазначив, що проблеми в ізраїльському МЗС почалися після того, як Нетаньяху почав самостійно вирішувати питання зовнішньополітичного відомства. З-за цього міністерство ослаблене, растаскано і давно не функціонує як єдине ціле, підкреслив він.

«А коли перехідний уряд, який навіть не має права цього робити, проводить через міністерство фінансів якісь зміни в бюджеті, всі встають дибки і намагаються зупинити зміни», — уклав Векслер.

Посольства і консульства Ізраїлю в усьому світі закрилися на невизначений термін у ніч на середу, 30 жовтня. За даними місцевих ЗМІ, це сталося із-за спроб ізраїльського Мінфіну змінити систему відшкодування витрат і, по суті, заднім числом їх урізати: відомство оголосило, що службовці за кордоном повинні будуть повернути тисячі вже виплачених доларів. Спірні гроші призначалися для прийомів у посольських резиденціях, так і на транспортні витрати.

Нагадаємо, Ізраїль закрив дипмісію в Україні.

Раніше повідомлялося, що Україна відкриває дипустанови в Єрусалимі. Основним напрямком діяльності установи буде просування інновацій та інвестицій у сфері високих технологій.