На дні морі знайшли перший авіаносець, підбитий японським камікадзе

Авіаносець був знищений в ході спецоперації – першої успішної атаки пілота-камікадзе на корабель ВМС США під час Другої світової війни.

Вчені виявили на дні Філіппінського моря перший американський авіаносець, потоплений японським льотчиком-самогубцем у 1944 році разом зі 143 людьми на борту, повідомляє 30 жовтня NHK.

За даними японської телерадіокомпанії, що знаходиться на глибині 4736 метрів судно вдалося зняти за допомогою підводного безпілотника. На затопленому авіаносці видно його назва – “Сен Ло” (St. Lo), сліди маскувальною фарби і написи англійською мовою.

Авіаносець був знищений в ході спецоперації – першої успішної атаки пілота-камікадзе на корабель ВМС США під час Другої світової війни. Тоді один літак з японського загону потрапив в палубу судна, що призвело до детонації арсеналу і затоплення авіаносця. В результаті атаки на “Сен Ло” загинули 143 людини.

Після успіху цієї спецоперації японське командування наказало збільшити число атак з допомогою пілотів-камікадзе. Це призвело до загибелі більше 4 тисяч чоловік.

Нагадаємо, в Єгипті в затоці Абу-Кір знайшли давньоєгипетський торговий корабель. Раніше його існування було підтверджене тільки історичними даними.

Ще повідомлялося, що британські вчені на чолі з підводним археологом Девідом Гиббинсом знайшли частини затонулого в XVII столітті торгового судна, що перевозило скарби, нинішня вартість яких складає приблизно 10 мільйонів доларів.