Лукашенко розповів, як “рубає вікна” в різні країни

Білоруський лідер бачить свою внешнеполитическу роль в тому, щоб прокласти дорогу туди, куди після нього прийде торгівля.

Президент Білорусії Олександр Лукашенко підтвердив свій намір відвідати Австрію і Латвію з візитами і назвав це необхідністю “прорубати вікно” в Європу, повідомляє в середу, 30 жовтня, державне агентство БелТА.

“Австрія, Латвія та інші країни – це вікно після всього того паркану, який був навколо нас збудований. І більше того – дехто вводив санкції. Тому нам доводиться не те що раз, а вже на новому рівні, в нові часи прорубувати ці вікна й будувати дороги”, – сказав Лукашенко, відвідуючи Республіканський науково-практичний центр онкології та медичної радіології імені Александрова.

За словами Лукашенка, “справа президента (з часів Петра I ще) – прорубати вікно туди, куди ми вважаємо за потрібне”. Білоруський лідер додав, якщо президент приїхав в Китай, Індію, на Близький Схід, у Росію, “зараз в Австрії, потім в Латвію ми домовлялися, це означає, президент повинен дорогу прокласти туди”. “А слідом повинні піти ті, хто повинен продавати свою продукцію, хто має там купувати і так далі. Ось моє завдання”, – сказав глава держави.

Лукашенко також зазначив, що “деколи прорубишь вікно, прокладеш дорогу, а начальники не прагнуть туди йти”. “Тож доводиться ще раз туди їхати домовлятися, вже починаю торгувати за інших. А потім дивлюся: якщо не ворушаться, так треба їх на спочинок відправляти або ще куди-небудь”, – сказав президент.

Раніше Лукашенко розповів, як “бігав за пивом” для Назарбаєва. Він також зізнався, що почував себе “сопляком” у порівнянні з іншими президентами пост-радянських республік.

Також Лукашенко розповідав, як пропонував Єльцину дати Клінтону пост в Союзній державі.