Ізраїль закрив дипмісію в Україні

Закриття дипломатичної місії пов’язано з рішенням Мінфіну Ізраїлю про порушення домовленостей, підписаних 21 липня 2019 року. Тепер диппредставництва не будуть надавати консульські послуги.

Ізраїль закрив дипломатичну місію в Україні через рішення ізраїльського Міністерства фінансів. Про це повідомляється на сторінці місії Ізраїлю в Україні в Facebook у середу, 30 жовтня.

У зв’язку з рішенням Міністерства фінансів Ізраїлю про порушення домовленостей, узгоджених та підписаних 21 липня 2019 року, дипломатична місія в Україні припиняє свою роботу.

“Через рішення Міністерства фінансів Ізраїлю порушити домовленості, які були узгоджені і підписані генеральним директором Міністерства фінансів 21 липня 2019 року, і застосувати односторонню процедуру, яка змінює протокол, який був протягом кількох десятиліть ми змушені закрити дипломатичну місію”, – йдеться в заяві.

Дипломатичні представництва не будуть надавати консульські послуги, а також жоден громадянин не матиме права в’їхати на територію посольства або консульства.

“На жаль, рішення Міністерства фінансів не залишає нам іншого вибору, як прийняти вищевказаних заходів, оскільки життєвим інтересам держави Ізраїль завдано шкоди. Ми сподіваємося, що ця криза буде вирішено якомога швидше”, – додали в представництві.

Раніше повідомлялося, що Україна відкриває дипустанови в Єрусалимі. Основним напрямком діяльності установи буде просування інновацій та інвестицій у сфері високих технологій.

Також Зеленський зустрівся з представниками єврейських організацій США. Президент попросив представників єврейських організацій сприятиме залученню в Україну американських і ізраїльських інвесторів.