Імпічмент Трампу: оприлюднений текст резолюції

У США готують відкриті слухання з імпічменту Дональду Трампу

У Конгресі заявили, що зібрали великий обсяг доказів і свідчень і пообіцяли найближчим часом все це викласти у відкритий доступ.

Комітет з процедурних питань Палати представників Конгресу США оприлюднив текст резолюції, який формалізує процедуру імпічменту президента Дональда Трампа. Про це у вівторок, 29 жовтня, повідомляє CNN.

Резолюцію планують поставити на голосування 31 жовтня.

Голови чотирьох комітетів Палати представників у спільній заяві наголосили: “У результаті розслідування щодо імпічменту зібраний великий обсяг доказів і свідчень, і незабаром американський народ почує все у відкритому доступі. Резолюція, представлена сьогодні в комітеті з процедурних питань, забезпечить цей прогрес”.

Спікер нижньої палати Конгресу США Ненсі Пелосі заявила в листі законодавцям, що ця резолюція “встановлює процедуру слухань, які є відкритими для американського народу, дає дозвіл на оприлюднення стенограм показань, визначає процедури передачі доказів в юридичний комітет, оскільки вона розглядає потенційні статті про імпічмент і встановлює відповідні права для президента і його захисника”

Зокрема, резолюція надає адвокатам Трампа можливість брати участь у роботі юридичного комітету. Вони будуть мати можливість представляти власне бачення справи, відвідувати слухання, аргументувати свою позицію щодо показань та висловлювати заперечення. У той же час, якщо президент незаконно відмовляється співпрацювати з Конгресом, то голова палати має право відхиляти запити його адвокатів.

Крім того, в резолюції прописана процедура слухання свідків у комітеті розвідки.

Нагадаємо, демократи запустили процедуру імпічменту Трампа через скандал навколо його розмови з президентом України.

Як стверджують опоненти американського лідера, він під час дзвінка намагався вплинути на Зеленського з метою почати розслідування діяльності в Україні сина екс-віце-президента Джо Байдена в обмін на надання фінансової і військової допомоги Києву.

Трамп і Зеленський заперечують тиск в ході розмови.