Грета Тунберг відмовилася від екологічної премії

Тунберг відмовилася від екологічної премії Північного ради

Своє рішення вона пояснила тим, що в справі боротьби з кліматичними змінами настав час перейти від слів до справи.

Шведська экоактивистка Грета Тунберг прийняла рішення відмовитися від екологічної премії Північної ради, а також від її грошової складової в розмірі 500 тисяч крон (близько $52 тисячі). Своє рішення вона пояснила тим, що в справі боротьби з кліматичними змінами настав час перейти від слів до справи.

“Кліматичний рух більше не потребує в нагородах, – написала вона у вівторок на своїй сторінці в Instagram. – Нам потрібно, щоб наші політики і люди, що знаходяться при владі, почали прислухатися до того, що говорить найкраща сучасна наука”.

Экоактивистка зазначила, що Північний рада говорить багато “гарних слів” щодо вирішення кліматичних і екологічних проблем, проте коли мова заходить про реальні справи щодо подолання цієї кризи – “це зовсім інша історія”.

У той же час Тунберг згадала, що присудження їй екологічної премії є великою честю для неї, додавши, що “хоче подякувати Північний рада за цю нагороду”.

Екологічна премія Північного ради щорічно присуджується компанії, організації або окремій особі з країн Скандинавії за “великий внесок за впровадження в свою роботу принципів поваги навколишнього середовища або за будь-які інші форми ініціативності в галузі збереження природи та навколишнього середовища”.

Комітет, визначає переможців і номінантів, складається з 13 осіб, що представляють Норвегії, Фінляндії, Швеції, Ісландію, Фарерські і Аландські острови, Гренландію і Данію.

Як повідомляв Корреспондент.net, Тунберг вважає своєю місією боротьбу зі змінами клімату. На саміті ООН в Нью-Йорку вона заявила світовим лідерам, що вони порожніми обіцянками відняли у неї мрії і дитинство.

Трамп висміяв школярку, виступила на саміті ООН