Главу ИГИЛ видали з помсти за смерть родича – ЗМІ

Інформатор, який передав американським військовим дані про місце укриття аль-Багдаді, хотів помститися за смерть родича. Також він отримав $25 млн винагороди.

Операція з ліквідації лідера ИГИЛ Абу Бакра аль-Багдаді пройшла успішно завдяки інформатору, який знаходився в його найближчому оточенні. Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на близькі до операції джерела.

Відзначається, що допомагав в ході операції член терористичного угрупування займався координацією пересування аль-Багдаді по Сирії, а також допомагав облаштувати його притулок в Ідлібі.

За даними ЗМІ, інформатор передав військовим США дані про місцезнаходження голови “Ісламської держави”, а також детальний план кімнат в його притулок, в якому він перебував під час операції з ліквідації.

Зазначається, що через два дні після знищення аль-Багдаді перебіжчика разом з його родиною вивезли з країни. За допомогу його повинні винагородити $25 млн. За інформацією видання, метою інформатора було не тільки фінансове благополуччя, але й помста за вбивство близького родича.

Нагадаємо, що раніше Трамп на спеціальному брифінгу повідомив, що Абу Бакр аль-Багдаді був знищений в ході операції збройних сил США в сирійському Ідлібі. Пізніше стали відомі подробиці ліквідації.