Геноцид вірмен у Туреччині визнали в Конгресі США

У США визнали геноцид вірмен в Туреччині

Резолюцію підтримали 405 конгресменів, проти проголосували лише 11. МЗС Туреччини засудив рішення Конгресу і продовжує наполягати, що загиблі вірмени були жертвами “громадянської війни”.

У США Палата представників Конгресу визнала геноцидом масові вбивства вірмен в Османській імперії на початку ХХ століття. Про це повідомляє АР у середу, 30 жовтня.

Агентство пов’язує таке рішення з бажанням Конгресу показати невдоволення діями Туреччини в Сирії. За резолюцію проголосували 405 конгресменів, проти – 11.

Історики налічують до 1,5 млн жертв серед вірменського населення в результаті геноциду, за даними AP. Туреччина оспорює таке визначення подій і наполягає, що загиблі були жертвами громадянської війни.

МЗС Туреччини засудив резолюцію Конгресу США і заявив, що документ “не має під собою жодних історичних та правових обґрунтувань”, передає ТАСС.

Представник адміністрації президента Туреччини Фахреттин Алтун написав у Twitter, що рішення американських законодавців про геноцид вірмен і санкції проти Анкари прямо суперечать стратегічним відносинам двох країн і перешкоджатимуть їм.

“Голосування за вірменської резолюції в Палаті представників Конгресу США в крайній мірі турбує всіх, хто дорожить турецько-американськими відносинами. Ті, хто голосував на підтримку резолюції, будуть нести відповідальність за погіршення стратегічних відносин [Анкари і Вашингтона] у цьому неспокійному регіоні”, – зазначив він.

Алтун додав, що “політизація історії заради виконання політичних завдань неприйнятна”.

Офіційний представник президента Туреччини Ібрагім Калин у свою чергу закликав США “спочатку подивитися на свою історію, на криваве минуле підтримуваних Америкою терористичних організацій Робоча партія Курдистану і АСАЛА”.

Нагадаємо, в 2016 році німецький парламент прийняв резолюцію про визнання геноциду вірмен. Це викликало різку реакцію Анкари, депутатам бундестагу турецького походження погрожували розправою.

Пізніше парламент Нідерландів підтримав проект резолюції, в якому вбивства вірмен в Османській Туреччині визнаються геноцидом.