Ердоган погрожує почати нову операцію в Сирії

Туреччина залишає за собою право нової операції проти курдів

Туреччина нібито володіє інформацією, що курди не повністю покинули 30-кілометрову зону в Сирії біля кордону з Туреччиною.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган стверджує, що має інформацію про те, що курдські загони YPG не закінчили свій вихід з 30-кілометрової зони біля турецького кордону на північному сході Сирії незважаючи на запевнення Росії в тому, що курди вийшли. Про це він сказав під час виступу перед депутатами своєї партії, передає агентство Reuters в середу, 30 жовтня.

Ердоган заявив, що Туреччина залишає за собою право почати ще одну військову операцію проти YPG в цьому районі.

Анкара і Москва домовилися про те, що курдські загони YPG вийдуть з 30-кілометрової смуги на південь від кордону в Сирії до кінця вівторка. Росія повідомила Туреччини, що YPG покинули цю територію протягом 150 годин.

“Незважаючи на те, що наявна в нас інформація свідчить про неуспішність цього в повному сенсі цього слова, ми дамо відповідь після наших польових оцінок”, – сказав він.

Росія і Туреччина повинні були почати спільне патрулювання в районі вглиб на 10 км від кордону, але Ердоган заявив, що патрулювання почнеться в п’ятницю і на глибині всього 7 км.

“Якщо ми побачимо, що члени терористичної організації не вийшли з 30-кілометрової зони, або якщо напади триватимуть, незалежно звідки, ми залишаємо за собою право провести власну операцію”, – сказав він.

Туреччина розглядає YPG як терористичну організацію за її зв’язку з курдськими бойовиками на південному сході Туреччини. Анкара почала наступ на YPG, колишніх союзників США, після раптового виведення президентом Трампом тисячі американських військових з північної Сирії.

Як відомо, 22 жовтня закінчилося 120-годинне припинення вогню на півночі Сирії, курди покинули зону проведення військової операції Туреччини, після чого Анкара заявила про припинення бойових дій, розпочатих 9 жовтня.

А 23 жовтня президенти Туреччини і Росії підписали меморандум щодо Сирії, який, зокрема, передбачав введення підрозділів російської військової поліції на сирійську сторону сирійсько-турецького кордону.