Держдеп: Боротьба з Nord Stream-2 – наш пріоритет

Сполучені Штати хочуть допомогти Києву зберегти транзит російського газу, для чого потрібно зупинити Північний потік-2, кажуть у Вашингтоні.

Заступник держсекретаря США Джон Салліван заявив про першочерговості для Вашингтона перешкоджання будівництву газопроводу Північний потік-2. Як повідомляє Інтерфакс, про це він сказав на слуханнях у комітеті з закордонних справ Сенату, присвячених розгляду його кандидатури на посаду посла в Росії.

Салліван пояснив, що з часом в України з’явилася “наркотична залежність” від російського газу, тому загроза поставок в обхід країни може бути дієвою.

“Нашим пріоритетом було протистояння реалізації Північного потоку-2”, – нагадав Салліван.

Дипломат вважає, що в такій ситуації США є сенс допомагати Україні ефективніше використовувати енергоресурси і шукати альтернативні джерела поставок. Крім того, він вважав би правильним “зупинити Північний потік-2, щоб газ продовжував надходити в Україну”.

Як повідомлялося, сьогодні датське енергетичне агентство видало компанії Nord Stream 2 AG дозвіл на прокладання “Північного потоку” -2 по маршруту до південно-схід від острова Борнхольм.

Як відомо, Данія була останньою країною, яка досі не видавала дозвіл на будівництво Північного потоку-2.

У свою чергу, глава Нафтогазу Андрій Коболєв назвав очікуваним рішення Данії про дозвіл будівництва Північного потоку-2.