Євросоюз офіційно затвердив відстрочку Brexit

Британія поки залишається в ЄС

На час відстрочення дати Brexit Великобританія залишається державою-членом, з усіма правами і обов’язками.

Європейська рада формально затвердив рішення про відстрочення виходу Великобританії з ЄС до 31 січня 2020 року. Про це повідомляється на сайті Євроради у вівторок, 29 жовтня.

“Відстрочка триватиме до 31 січня 2020 року, з тим щоб надати більше часу для ратифікації угоди про вихід. Вихід може відбутися раніше – 1 грудня 2019 року або 1 січня 2020 року, якщо угода про вихід буде ратифіковано обома сторонами”, – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що на час відстрочення дати Brexit Великобританія залишається державою-членом, з усіма правами та обов’язками, викладеними в договорах і у відповідності з законодавством ЄС.

Рішення було прийнято одноголосно Європейською Радою у письмовій формі, за згодою Великобританії.

У свою чергу голова Європейської ради Дональд Туск написав коротке послання в Twitter “британським друзям”. Він підтвердив, що 27 країн-учасниць Євросоюзу офіційно погодили відстрочення виходу Великобританії з ЄС до 31 січня 2020 року.

Туск додав, що ця відстрочка “може стати останньою”.

“Будь ласка, скористайтесь наданим часом з користю”, – попросив глава Євроради.

Нагадаємо, 28 жовтня прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон офіційно прийняв пропозицію ЄС про продовження процесу Brexit до 31 січня 2020 року після того, як парламент не підтримав його угода про вихід. Це означає, що Британія не покине ЄС 31 жовтня, як неодноразово обіцяв Джонсон.