Великобританія перекинула танки в Естонію

Протягом найближчих тижнів в Естонію повинні прибути 200 одиниць бойової техніки і 800 британських військовослужбовців.

В Естонію прибула перша партія військової техніки в рамках навчань НАТО, в тому числі 18 танків Challenger з Великобританії. Про це напередодні повідомило агентство ERR.

Перша партія британської бойової техніки, у тому числі 18 танків Challenger, в рамках навчань НАТО Tractable прибула в понеділок, 28 жовтня, в Естонію, військове містечко в Тапа, – йдеться в повідомленні.

Всього протягом найближчих тижнів в Естонію повинні прибути 200 одиниць бойової техніки і 800 британських військовослужбовців.Ця техніка вже прибула морем в німецький порт Емден і в даний час переміщається по залізниці і по наземним дорогах через Німеччину, Польщу, Литву, Латвію з кінцевим пунктом призначення в Естонії.

Як наголошується, від звичайної ротації дислокованих в Естонії військ НАТО вони відрізняються масштабами і складністю операції.Крім різних тренувань у ході навчань буде висаджений також парашутний десант.

Великобританія очолює розміщений в Естонії батальйон НАТО загальною чисельністю 1200 осіб з важкою бойовою технікою. Крім британських солдатів і офіцерів, до складу бойової групи НАТО входять також військовослужбовці Франції і Данії.

Нагадаємо, американські військові планують відпрацювати оперативну передислокацію одній зі своїх дивізій із США через Німеччину в Східну Європу в рамках навчань Defender-2020 (Захисник-2020). У них буде задіяно до 20 тисяч солдатів і офіцерів США, а також військова техніка.

Раніше повідомлялося, що США перекидають танковий батальйон в Литву для довгострокового розгортання. У його складі близько 500 військовослужбовців США, 30 танків Абрамс, 25 бойових машин піхоти Бредлі, 70 колісних транспортних засобів.