Стали відомі подробиці показань свідка розмови Трампа з Зеленським

Олександр Віндман був присутній під час розмови Трампа з Зеленським і був стурбований його можливими наслідками.

Директор з європейських справ в Раді нацбезпеки США Олександр Віндман, присутній під час телефонної розмови між президентами Дональдом Трампом і Володимиром Зеленським, дав свідчення у Конгресі по справі про імпічмент Трампа. Про це повідомляє Reuters у вівторок, 29 жовтня.

Під час вступного словами Віндман заявив, що був стурбований телефонною розмовою між Трампом і Зеленським.

“Я не думав, що було б правильним вимагати, щоб іноземне уряд провело розслідування щодо громадянина США, і я був стурбований наслідками підтримки України з боку уряду США. Я усвідомив, що якби Україна продовжила розслідування щодо Байденса і Бурисмы, це, ймовірно, було б витлумачено як підтримка однієї з партій. Все це підірвало б національну безпеку США”, – повідомив Віндман.

Віндман став першою людиною, яка дала свідчення у справі про імпічмент президента США, який особисто був присутній при телефонній розмові між Трампом і Зеленським 25 липня.

Нагадаємо, демократи запустили процедуру імпічменту Трампа через скандал навколо його розмови з президентом України.

Як стверджують опоненти американського лідера, він під час дзвінка намагався вплинути на Зеленського з метою почати розслідування діяльності в Україні сина екс-віце-президента Джо Байдена в обмін на надання фінансової і військової допомоги Києву.

Трамп і Зеленський заперечують тиск в ході розмови.