США запропонували нові санкції проти Північного потоку – 2

Запропоновані санкції повинні торкнутися трубоукладальні суду та іноземні суб’єкти, задіяні в будівництві.

У Конгресі США республіканець Енді Бар запропонував ввести нові санкції проти трубоукладальних судів та іноземних суб’єктів, задіяних в будівництві газопроводу Північний потік – 2. Про це повідомляє RT у вівторок, 29 жовтня.

Законопроект пропонує заборонити в’їзд на територію США фізичним особам, які допомагають зазначеним судам та суб’єктам в будівництві трубопроводів для експорту певних видів російської енергії.

Крім того, в документі йдеться про надання повноважень президенту країни, за яким він зможе вводити санкції проти суб’єктів, які надають фінансові та страхові послуги трубоукладочным компаніям, що здійснюють підтримку експорту деяких видів російських енергоносіїв”.

Бар вважає, що за допомогою Північного потоку – 2 Росія поширює свій вплив у Європі.

Нагадаємо, що міністр енергетики США Рік Перрі назвав проект газопроводу Північний потік-2 великим ударом по диверсифікації та безпеки енергопостачання Європи.

Будівництво Північного потоку-2 за планами Газпрому повинно було завершитися до кінця 2019 року, проте воно затягується через те, що Данія поки не видала дозвіл на прокладку газопроводу через свої територіальні води.

У разі відмови Газпром може прокласти трубу по іншому маршруту, проте це призведе до збільшення термінів і подорожчання будівництва.