США скликають коаліцію з протистояння ИГИЛ

Учасники позапланової зустрічі визначать наступні кроки після ліквідації ватажка “Ісламської держави”.

Держдепартамент США оголосив про скликання позапланової зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів Глобальної коаліції з протистояння ИГИЛ. Зустріч відбудеться наступного місяця у Вашингтоні, повідомляє у вівторок, 29 жовтня, Укрінформ.

“Державний секретар США Майкл Помпео планує прийняти міністрів закордонних справ країн Глобальної коаліції з протистояння ИГИЛ на позачерговій зустрічі 14 листопада у Вашингтоні”, – зазначили у зовнішньополітичному відомстві.

Повідомляється, що учасники зустрічі розглянуть “наступні кроки спільної кампанії” для забезпечення остаточного знищення терористичного угрупування “Ісламська держава”. Міністри обговорять, зокрема, стратегію діяльності після ліквідації лідера ИГИЛ Абу Бакра аль-Багдаді, а також спільну боротьбу з урахуванням останнього розвитку подій на півночі Сирії.

“Коаліція по протистоянню ИГИЛ залишається життєво важливою в спільних зусиллях, і наша прихильність цим зусиллям в рамках коаліції непохитна”, – підкреслили в Держдепі.

Раніше президент США Дональд Трамп на спеціальному брифінгу повідомив, що Абу Бакр аль-Багдаді був знищений в ході операції збройних сил США в сирійському Ідлібі.

Останки ватажка терористів “ИГИЛ” доставили на військову базу США в Іраку з села Бариша в провінції Ідліб у Сирії.

Вже в понеділок стало відомо, що на півночі Сирії вбили праву руку лідера “Ісламської держави” аль-Багдаді – Абу Хасана аль-Мухаджира.